افتتاح 4 واحد تولیدی تا پایان شهریور

  افتتاح 4 واحد تولیدی تا پایان شهریور

 

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس در جلسه شورای برنامه ریزی منطقه آزاد ارس از افتتاح 4 واحد تولیدی و پالایشگاهی تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

دکتر حاتمی گفت: با افتتاح 4 واحد تولیدی میزان افراد شاغل در کارگاه ها و کارخانجات منطقه آزاد ارس به 2629 نفر افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به حجم صادرات از گمرک منطقه آزاد ارس در 5 ماهه نخست سال جاری گفت: در 5 ماهه اول سال جاری صادرات قطعی از گمرک منطقه آزاد ارس 12 میلیون دلار و صادرات حاصل از تولید 28 میلیون دلار بوده است.

وی اذعان داشت: این درحالی است که میزان کل صادرات در سال 89 برابر با 50 میلیون دلار بود که رقم بدست آمده در 5 ماهه نخست امسال رشد قابل توجه صادرات در سال جاری را نشان می دهد

وی همچنین از احداث 2 نیروگاه برق با نیروی 500 مگاواتی خبر داد و تصریح کرد: تمام مراحل قانونی احداث این نیروگاه ها به پایان رسیده و تنها مرحله نصب و راه اندازی آن باقی مانده است.

اتمام احداث یادمان گلزار شهدای شمال هادیشهر

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس نیز از برگزاری 150 مورد برنامه های مختلف در ماه های نخست سال جاری خبر داد و گفت: تمامی برنامه های این معاونت در راستای ایجاد نشاط اجتماعی همراه با نهادینه ساختن فرهنگ اسلامی ایرانی بوده است.

دکتر عادل نجف زاده از اتمام احداث یادمان گلزار شهدای شمال هادیشهر خبر داد و افزود: با برنامه های متنوع و قوی به پیشواز هفته دفاع مقدس می رویم.

وی اظهار داشت: سعی داریم با برگزاری دوره های کارآفرینی و ارتقاء سطح صنایع دستی که موجب جذب گردشگر نیز می شود مبحث کارآفرینی را نیز در سطح وسیعی راه اندازی نمائیم.

نجف زاده همچنین از راه اندازی مرکز آموزشی و نمایشگاهی بزرگ صنایع دستی در منطقه آزاد ارس خبر داد.

دکتر نجف زاده افزود:رویکرد ما ایجاد اماکن و جاذبه هایی مانند موزه فسیل و کانسار،تاریخ طبیعی ارس ، لباس عشایر و کمپ عشایر در راستای جذب گردشگر و ایجاد اشتغال برای اقشار مختلف جامعه حرکت نمائیم.

وی از برگزاری پایش رایگان سلامت در آستانه بازگشایی مدارس در مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: امسال تمام اهالی شهرو روستاهای محدوده منطقه آزاد ارس را با ویزیت و داروی رایگان تحت درمان قرار دادیم و برای مهرماه سال جاری بعد از بازگشایی مدارس در مهر ماه پایش رایگان قشر دانش آموز را خواهیم داشت.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج