رشد ارس، ضمانت آینده آذربایجان/رونمایی از قدرت واقعی ارس با تامین زیرساخت های اقتصادی

رشد ارس، ضمانت آینده آذربایجان/رونمایی از قدرت واقعی ارس با تامین زیرساخت های اقتصادی
نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن نیمه شعبان در منطقه آزاد ارس گفت: فرهنگ یکی از تاکیدات و راهبردهای توسعه در سالجاری است و باید از سوی تمام اقشار جامعه مورد توجه باشد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد حسن نژاد یکی از ضعف های فرهنگی در آذربایجان را ضعیف بودن شاخص رشد جمعیت در این استان دانست و گفت: میانگین رشد سالانه  جمعیت در ایران 1.3 (یک و سه دهم درصد) می باشد در صورتیکه در آذربایجان 0.6 درصد است و این نشان گر کوچ جمعیت موجود و عدم جایگزینی نیروی کار ماهر است.

حسن نژاد با اشاره به وضعیت بد شاخص های اقتصادی شمال غرب کشور گفت: بدون اغراق بگویم اگر بخواهیم آینده آذربایجان تضمین شود باید منطقه آزاد ارس رشد بکند.

وی لازمه رشد منطقه آزاد ارس و کمک به اقتصاد شمال غرب و کشور را تامین امکانات زیربنایی در مقیاس گسترده تر دانست و گفت: در صورتی که در این منطقه آزاد راه دسترسی جاده ای، ریلی و هوایی تامین شده و مسیرهای ارتباطی با جهان بازگشایی گردد قدرت واقعی منطقه آزاد ارس در اقتصاد ملی و فراملی نمایان خواهد شد.

محمد حسن نژاد گفت: بزرگراه مرند- جلفا برای بهره برداری کامل از این مسیر و جلوگیری از ترافیک های فوق سنگین و 40 کیلومتری در تعطیلات پایان هفته به سمت منطقه آزاد ارس نیازمند اعتبار بیشتر و توجه ویژه مسولین است.

وی افزود: راه اندازی فرودگاه محلی ارس و افزایش سرعت قطار تبریز- جلفا از الزامات تحقق سریع برنامه ریزی های توسعه محور منطقه آزاد ارس می باشد.

حسن نژاد از احداث چند کارخانه جدید از جمله خودروسازی با 2300 نفر اشتغالزایی مستقیم در آینده نزدیک در ارس خبر داد و گفت: از زمان راه اندازی منطقه آزاد ارس تحولات خوبی در این منطقه در حوزه های صنعت و تولید و رشد شاخص های اقتصادی صورت گرفته است.

وی از توجه ویژه مدیرعامل منطقه آزاد ارس به صنعت در این منطقه قدردانی کرده و گفت: من از آقای عرب باغی حمایت قطعی می کنم، چراکه وی برای رشد و توسعه و خدمت به این منطقه تلاش می کند.

حسن نژاد گفت: برای وجه تمایز شهرستان جلفا با سایر شهرستان ها و مناطق کشور باید رشد و شکوفایی منطقه آزاد ارس دغدغه همگان بوده و در مرحله نخست رشد و توانمندسازی فرهنگی و اقتصادی بومیان مورد توجه قرار گیرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج