جشن های نیمه شعبان در منطقه آزاد ارس برگزار شد/ عرب باغی: یکی از راه های تحول در ارس توجه به مسائل فرهنگی و هنری است

جشن های نیمه شعبان در منطقه آزاد ارس برگزار شد/ عرب باغی: یکی از راه های تحول در ارس توجه به مسائل فرهنگی و هنری است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در جشن نیمه شعبان با تاکید بر لزوم تبیین و نهادینه سازی ارزش های فرهنگی و دینی در جامعه گفت: یکی از راه های تحول در ارس توجه به مسائل فرهنگی و هنری است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در جمع هزاران نفر از شرکت کنندگان در جشن نیمه شعبان در آمفی تئاتر پارک کوهستان ارس گفت: باید با رفتار، کردار و منش خودمان موقعیت را برای ظهور حضرت مهدی(عج)فراهم نمائیم.

عرب باغی از اجرای برنامه های شاد و مفرح فرهنگی و هنری بصورت دوره ماهانه در منطقه آزاد ارس خبر داد و با بیان اینکه لازمه ترقی یک جامعه وجود روحیه های شاد در انسان های فعال در آن است گفت: محیط های ماتم زده و غم انگیز نه زمینه ای برای توسعه داشته و نه افراد آن جامعه قدرت ایجاد تحول و پیشرفت را دارند.

وی با اشاره به دیدگاه های مثبت هیات های اقتصادی خارجی نسبت به آینده بسیار درخشان ارس در آینده بسیار نزدیک گفت: بدون استثناء تحول در این منطقه با همکاری همگانی صورت می پذیرد و مردم و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و صنعتی در ارس باید با برنامه های فرهنگی و هنری روحیه های شاد داشته و با انرژی بیشتر به فعالیت های توسعه ای بپردازند.

عرب باغی در ادامه با اشاره به موقعیت ارس در کشور گفت: خداوند موهبت های فراوانی برای استقرار یک منطقه اقتصادمحور در شمال غرب ایران در این منطقه عنایت کرده است و ارس باید با همدلی و همفکری مسیرهای توسعه را پرشتاب تر از قبل و همسو با تحولات جهانی طی کند.

وی ایران را سرزمینی با پیشینه تاریخی کهن و مردمانی متمدن با فرهنگ و هنر مترقی خواند و گفت: نباید نسبت به تمدن و فرهنگ کهن خودمان بی اعتنا باشیم.

رشد اقتصاد و صنعت ارس هدف برنامه های فرهنگی و هنری

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: برنامه ریزی های لازم برای رونق برنامه های فرهنگی و هنری جهت جلب رضایت مردم منطقه، گردشگران و سرمایه گذاران انجام شده است.

بهرام سرمست افزود: برنامه های تدوین شده در راستای اهداف و سیاست های کلان منطقه آزاد ارس یعنی رشد و کمک به توسعه اقتصاد و صنعت ارس بوده و اجرا خواهند شد.

وی گفت: امیدواریم با رفع و اصلاح مشکلات، جامعه ای امیدوار و شاد و آماده برای استقبال از ظهور حضرت مهدی (عج) داشته باشیم.

گفتنی است بمناسبت میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) مراسم معنوی در مسجد امام زمان(عج)جلفا نیز برگزار شد. در این مراسم که پنجشنبه شب با حضور گرم عاشقان ولایت و امامت برگزار شد. سخنران این مراسم باشکوه حجت الاسلام عرفانی از استاید حوزه و دانشگاه در رابطه با مسائل مختلف ظهور سخن گفته و بر لزوم توجه بیشتر به نیازهای امروز جوانان و نوجوانان در مسائل دینی تاکید کرد.

مولودی خوانی، نورافشانی و اعطای هدایا به اسامی مبارک مهدی و القاب آنحضرت از دیگر برنامه های اجرا شده بمناسبت نیمه شعبان در منطقه آزاد ارس بود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج