بازدید مدیرعامل منطقه آزاد ارس از سایت صنایع سنگین

 بازدید مدیرعامل منطقه آزاد ارس از سایت صنایع سنگین

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: پنج پروژه پالایشگاهی جدید هم اکنون در سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارسدر حال احداث است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی با بیان اینکه با فعال شدن واحدهای پالایشگاهی سایت صنایع سنگین ارس این منطقه به هاب تولید و صادرات فراورده های نفتی تبدیل می شود افزود: پروژه های پالایشگاهی جدید در سایت یکهزار و 400 هکتاری صنایع سنگین این منطقه با سرمایه گذاری مشترک کشورهای همسایه و سرمایه گذاران ایرانی در حال احداث می باشد.

وی گفت: خوشبختانه این پروژه ها از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردارند و برخی از این پالایشگاه ها طبق برنامه در هفته دولت به بهره برداری می رسند.

محسن خادم عرب باغی در حاشیه بازدید از سایت صنایع سنگین این منطقه با اعلام اینکه عملیات انتقال مینی پالایشگاههای موجود در فاز یک صنعتی این منطقه به سایت صنایع سنگین آغاز شده است، افزود: استقرار  غیراصولی واحدهای مینی پالایشگاهی پیش از تصویب و استقرار منطقه آزاد ارس در محدوده فاز یک صنعتی واقع در حاشیه شهر جلفا، موجب بروز مشکلات زیست محیطی و نگرانی مردم و سرمایه گذاران شده بود که عملیات انتقال این واحدها به سایت صنایع سنگین با همکاری مناسب و درخور تحسین سرمایه گذاران این مجموعه ها در اولویت قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: مطالعات زیست محیطی سایت صنایع سنگین به تایید سازمان حفاظت از محیط زیست رسیده و سازمان منطقه آزاد ارس با لحاظ ملاحظات زیست محیطی مجوزهای لازم را برای فعالیت واحدهای پالایشگاهی صادر می کند و سرمایه گذاران باید استانداردهای لازم در خط تولید و تاسیسات را رعایت نمایند.

وی گفت: هم اکنون در سایت 1400 هکتاری صنایع سنگین دو واحد پالایشگاهی در حال فعالیت و تولید می باشند که انواع فرآورده های نفتی را با هدف صادرات به کشورهای همسایه تولید می نمایند.

عرب باغی گفت: برخی از زیرساخت های مورد نیاز برای فعالیت سرمایه گذاران در سایت صنایع سنگین از جمله راه دسترسی و گاز و برق و مخابرات تامین شده و در برخی موارد از جمله تامین آب و توسعه خیابان های این سایت باید سرمایه گذاری بسیار بالایی توسط سازمان انجام پذیرد که نیازمند همراهی متولیان امر است.

وی افزود: مشکل تامین آب از طریق حفر چاه جزو مشکلات اساسی سرمایه گذاران این سایت بود که امیدواریم با همکاری امور آب استان این مسئله نیز مرتفع گردد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج