گردهمایی یک هزار نفری خانواده فرهنگیان در منطقه آزاد ارس / معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس: انتقال دانایی و تربیت نسل جدید کلید توسعه جامعه است

گردهمایی یک هزار نفری خانواده فرهنگیان در منطقه آزاد ارس / معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس: انتقال دانایی و تربیت نسل جدید کلید توسعه جامعه است
یک هزار نفر از خانواده فرهنگیان منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا در فضایی شاد و مفرح در ویژه برنامه "تجلیل از مقام معلم" در پارک کوهستان منطقه آزاد ارس گردهم آمدند.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، آئین تجلیل از مقام معلم با حضور جمع کثیری از قشر فرهنگیان و با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ارس، اداره آموزش و پرورش شهرستان جلفا برگزار شد.
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در جمع فرهنگیان با اشاره به نقش مهم معلم در آینده افراد گفت: جامعه شناسان کارکرد و نقش معلم در جامعه را انتقال دانایی و تربیت نسل جدید توصیف می کنند.
بهرام سرمست گفت: مهم تر از انتقال دانایی، تربیت نسل جدید بر اساس باورها، عقاید، ارزش های دینی و همسو با علوم نوین جهان است و سعی دولت تدبیر و امید بر ساماندهی سیستم آموزشی کشور است.
وی با بیان اینکه در عصری قرار داریم که هر تحولی بر اساس ارتباطات و علوم نوین به ثمر می رسد، گفت: انتظار می رود معلمان زحمتکش جامعه برای ارتقاء سطح مهارت ها و مطابقت معلومات آموزشی به اقتضای نیاز عصر حاضر تلاش کرده و نظام منسجم علمی و فکری در سیستم آموزشی نهادینه گردد.
بهرام سرمست با بیان اینکه با افتخار می گویم من یک معلم هستم افزود: ماندگاری کار معلم در رضایت درونی وی بوده و نقش بی بدیلی در سیاست ها و آینده جامعه دارد.
سرمست معلمان را الگوهای مهم تاثیرگذار در شخصیت کودکان دانست و گفت: حرکت همسو با آخرین علوم آموزشی و تربیتی روز دنیا موجب رفع نیاز الگوگیری دانش آموزان شده و جامعه ای پویا برای دست یابی به توسعه را پدید می آورد.
وی یکی از اهداف کلان نظام آموزشی برای تحول در نظام آموزشی را مجهز کردن مدارس به سیستم های هوشمند آموزشی عنوان کرد و با بیان اینکه مناطق آزاد دروازه ورود به نظام جهانی محسوب می شوند گفت: امیدواریم با استفاده از تکنولوژی های جدید گامی اساسی در تربیت نسل توسعه آفرین برداشته شود.

معلم ها مهمترین نقش را در توسعه فرهنگی جامعه دارند
فرماندار شهرستان جلفا در جمع فرهنگیان گفت: قشر فرهنگیان و بخصوص معلم ها مهمترین عامل در توسعه فرهنگی جامعه هستند.
زاهد محمودی افزود: فرهنگیان نقش مهمی در تعلیم و تربیت و توسعه همه جانبه در جامعه دارند و نیروی انسانی و وجهه هر جامعه ای وابسته به نظام آموزشی و شکل گیری شخصیت افراد آن جامعه در مراکز آموزشی است.
فرماندار شهرستان جلفا با بیان اینکه مهمترین رویکرد دولت در حوزه فرهنگ، ارتقاء جایگاه و منزلت معلمان بعنوان راهنمایان خوبی ها بوده و در این راستا پیگیری خواسته ها و مطالبات معلمان و بازنشستگان با جدیت انجام شده و ادامه دارد.
گردهمایی بزرگ فرهنگیان منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا که در آمفی تئاتر پارک کوهستان ارس با برگزاری جنگ های شادی و اجرای موسیقی سنتی همراه بود، با تجلیل از بازنشستگان و دبیران نمونه به پایان رسید.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج