شوراهای اسلامی شهرستان جلفا در منطقه آزاد ارس گردهم آمدند/ عرب باغی مدیرعامل منطقه آزاد ارس: اتحاد و همدلی شوراهای اسلامی توسعه آفرین می باشد

شوراهای اسلامی شهرستان جلفا در منطقه آزاد ارس گردهم آمدند/  عرب باغی مدیرعامل منطقه آزاد ارس: اتحاد و همدلی شوراهای اسلامی توسعه آفرین می باشد
مدیرعامل منطقه آزاد ارس در همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس با تاکید بر نقش سازنده شوراها در کشورهای توسعه یافته گفت: اتحاد و همدلی در بین شوراها رکن مهمی در توسعه است.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در آئین تجلیل از شوراهای اسلامی شهرستان جلفا که در مرکز اداری این سازمان برگزار شد، محسن خادم عرب باغی خدمت صادقانه را اصل مهم در انتخاب فرد اصلح دانست.
عرب باغی افزود: شورا سابقه ای طولانی در مدیریت های کشورهای اروپایی دارد و نقش سازنده آن غیرقابل انکار می باشد.

وی افزود: اعتقاد ما مشورت برای توسعه و سازندگی است و شوراها رکن مهمی در مسیر توسعه هستند.

 

 

 

محمودی فرماندار شهرستان جلفا:
دولت تدبیر و امید، حمایت و ارتقاء جایگاه این نهاد مردمی را مورد توجه قرار داده است
فرماندار شهرستان جلفا در این آئین گفت: شوراهای اسلامی نقش مهمی در توسعه، عمران و آبادی شهرها و روستاها دارند و دولت تدبیر و امید، حمایت و ارتقاء جایگاه این نهاد مردمی را مورد توجه قرار داده است.
زاهد محمودی با بیان اینکه شوراها پل ارتباطی مردم با مسؤلین هستند افزود: امام خمینی(ره) همواره بر لزوم انجام فعالیت های اجتماعی توسط مردم تاکید داشتند.

محمودی با اشاره به نقش مهم منطقه آزاد ارس در توسعه و آبادانی منطقه گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به مناطق آزاد کشور برای ارتقاء جایگاه اقتصادی کشور دارد و در این بین ارس با وجود مزیت های اقتصادی متعدد می تواند نقش عمده ای در تحقق اهداف دولت تدبیر و امید داشته باشد.

 

 

 

امام جمعه شهرستان جلفا در این آئین بهترین سند برای اثبات جایگاه مهم شوراها در جامعه را آیات قرآن دانست و گفت: فرماندار نماینده ویژه دولت و شوراها نیز نماینده ویژه مردم برای رفع مشکلات در جامعه هستند که هر دو توسط ملت در مسیر حساس خدمات به خلق الله قرار گرفته اند.
حجت الاسلامی انتظاری وظیفه شوراهای اسلامی شهر و روستا را خطیر و سنگین دانست و گفت: شوراها به جهت رویارویی بیشتر با مردم و مشکلات جامعه باید زمان بیشتری برای رفع مشکلات و ایجاد بسترهای مناسب برای تامین نیازهای جامعه صرف نمایند.

وی در بخش دیگر سخنان خود بر لزوم توه شوراها به مسئله درآمدزایی اشاره کرد و گفت: درآمدزایی و مجهز بودن به تولید منابع و مواد مورد نیاز شهرداری ها از جمله آسفالت که قدرت مانور شهرداری را افزایش می دهد مورد توجه شوراهای اسلامی باشد.

 

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس همسو با سیاست های دولت تدبیر و امید، تعامل با ارگان های مردم نهاد را هدف اصلی برای شتاب بخشی به فعالیت های توسعه محور منطقه قرار داده است.
بهرام سرمست گفت: شوراهای اسلامی بر اساس فصل هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جایگاه روشنی دارند و اهمیت این نهاد مردمی در قانون و دین اسلام نشانگر اهمیت جایگاه اجرایی آن در جامعه است.

وی ضمن تبریک به شورای اسلامی شهر جلفا گفت: تعامل سازنده با ارگان های دولتی و مردم نهاد برای رفع مشکلات در جامعه و ارتقاء سطح شاخص های توسعه ای در منطقه آزاد ارس مهمترین سیاست مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس است.

 

 

 

ابدالی رئیس شوراهای اسلامی شهرستان جلفا نیز در این آئین گفت: منطقه آزاد ارس فرصت بزرگی برای توسعه شهرستان و منطقه است و همکاری تنگاتنگ شوراها با این بنگاه اقتصادی ثمرات ارزنده ای برای شهرستان جلفا خواهد داشت.

 

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر جلفا نیز گفت: شورای اسلامی جلفا در زمان مدیریت مهندس عرب باغی به جایگاه واقعی خود دست یافت و امیدواریم در آینده با اتحاد و همفکری شاهد پیشرفت های خوبی در منطقه باشیم. فدایی افزود: تمرین برای بهتر عمل کردن به قانون و همدلی و اتحاد لازمه رونق اقتصادی و عمرانی در شهرستان جلفا است.

 

 

 

محمدزاده رئیس شورای شهر هادیشهر در این آئین با بیان اینکه امروز شوراهای اسلامی به دوران بلوغ رسیده اند گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا قدرت نقش آفرینی جدی در حوزه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دارند.

محمزاده گفت: شوراها پشتوانه ای بزرگ برای منطقه آزاد ارس هستند و با تعامل دوسویه شاهد رونق اقتصادی بیش از پیش خواهیم بود.