مسابقه سفره های هفت سین و تخم مرغ های رنگی در ارس برگزار شد

مسابقه سفره های هفت سین و تخم مرغ های رنگی در ارس برگزار شد

جشنواره و مسابقه سفره های هفت سین و تخم مرغ های رنگی با حضور هنرمندان در دو رده سنی کودکان و نوجوانان و بزرگسالان در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، این جشنواره با حضور 20 هنرمند برگزار شد و در پایان به سه نفر هر رده سنی جوایزی اعطا گردید.
بر اساس این گزارش معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در این آئین گفت: مسابقه سفره های هفت سین و تخم مرغ های رنگی پیوند بین آئین های سنتی با تمایلات نوگرایانه و مدرن برای جامعه ای است که در صدد پیوند با جامعه جهانی قرار دارد.
بهرام سرمست افزود: این آئین نماد سنت های دیرین است، اما به لحاظ محتوایی زایش، نوگرایی، تحول و پویایی است و این دوگانگی بین سنت و مدرن جزو معماهای عصر امروز است که توسط هنرمندان به نمایش درمی آید.
گفتنی است سفره های هفت سین و تخم مرغ های رنگی بعنوان افتتاحیه ویژه برنامه های نوروزی منطقه آزاد ارس برگزار شد. ویژه برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی ارس در قالب 8 عنوان نمایشگاه، 14 برنامه ورزشی و تفریحی، 10 برنامه فرهنگی هنری تدوین شده و از 28 اسفند الی 15 فروردین اجرا می شود.
همچنین برای نخستین بار 4 ویژه برنامه در محدوده 240 هکتاری نوردوز و 9 ویژه برنامه نیز در محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج