چهار فصل ارس زیباست/ آبشار زیبای ارس یخ زد + تصاویر

چهار فصل ارس زیباست/ آبشار زیبای ارس یخ زد + تصاویر
برودت هوا و ورود سامانه سرد آب و هوایی به شمال غرب موجب یخ زدگی آبشار زیبای آسیاب شد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس آبشار زیبا و 15 متری آسیاب (خرابه دییرمان) با کاهش دمای هوا به زیر هشت درجه سانتیگراد یخ زده و چهره ای متفاوت و زیبا از این پدیده زمین شناسی و طبیعی بوجود آمده است.
آبشار آسیاب که یکی از جاذبه های طبیعی و پرطرفدار منطقه آزاد ارس است و در تمام فصول سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی است در ۳۰ کیلومتری شرق جلفا واقع است و آب آن از دل رشته کوههای کیامکی شهرستان جلفا سرچشمه می گیرد.
آبشار آسیاب یا «خَرابادَییرمان» یکی از زیباترین مناظر دیدنی آذربایجان شرقی به حساب می آید. گذشتگان به این زیبای خفته در دل زیبایی های کیامکی خرابا دییرمان یا آسیاب خرابه می گفتند که امسال این آسیاب نیز احیا شد.
با گذری کوتاه به جاذبه های طبیعی و تاریخی و مذهبی منطقه آزاد ارس می توان جنگل های ارسباران، حیات وحش کیامکی، آبشار آسیاب، مجموعه کردشت و روستای اشتبین و زیباییهای گسترده شده در حاشیه رودخانه ارس و جاذبه های مذهبی امام زاده بابایعقوب و سید محمد آقا نوجه مهر و هنگامه طلوع و غروب زیبای خورشید در طبیعت کوهستانی و بر پهنه رود ارس را از جمله محبوب ترین جاذبه های ارس در بین گردشگران ارس برشمرد.
منطقه آزاد ارس در شمالغرب کشورمان در استان آذربایجان شرقی و در نقاط مرزی ایران با کشورهای جمهوری آذربایجان، نخجوان و ارمنستان گسترده شده و 4 محدوده منفصل از هم شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو را دربرمی گیرد.
برچسب ها : جلفا, ارس, آبشار, آسیاب
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج