بازدید مهندس عرب باغی از محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس ؛ تاسیسات حمل و نقلی در مرز ارمنستان توسعه می یابد

بازدید مهندس عرب باغی از محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس ؛ تاسیسات حمل و نقلی در مرز ارمنستان توسعه می یابد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در بازدید از محدوده نوردوز این منطقه در مرز ایران و ارمنستان اظهار داشت: با آغاز بهره برداری از تاسیسات حمل و نقلی و جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای مسقف و روباز و شروع عرضه کالا براساس قانون کالای همراه مسافر شاهد رونق جدی و ایفای نقش موثر این منطقه خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن عرب باغی، نوردوز را منطقه ای مهم برای گسترش روابط تجاری, ترانزیتی و بازرگانی ایران با کشور همسایه قلمداد کرد و گفت: این منطقه که تنها مرز زمینی کشورمان با ارمنستان است می تواند نقش بسزایی در توسعه صادرات محصولات تولیدی در منطقه ارس و داخل کشور به ارمنستان ایفا نماید.
وی با اعلام آغاز بهره برداری بخشی از تاسیسات حمل و نقلی در مرز ارمنستان تصریح کرد: برای توسعه سریع فعالیت ها در این منطقه باید زمینه احداث انبارها و تاسیسات حمل و نقلی مناسب در این منطقه فراهم بیاید.
گفتنی است مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از محوطه فاز نخست محدوده نوردوز، سالن های ورودی و خروجی پایانه مرزی، پایانه مسافری، پارکینگ و فعالیت های عمرانی در حال انجام در محدوده نوردوز ارس بازدید کرد.
یادآور می شود محدوده محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس با 240 هکتار مساحت در مرز ایران و ارمنستان واقع شده و در فاز نخست 35 هکتار از این محدوده فنس کشی شده و آماده بهره برداری است.
منطقه آزاد ارس واقع در شمال غرب کشور هم مرز با کشورهای ارمنستان ، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان بوده و در 3 بخش منفصل جلفا، خداآفرین و قلی بگلو جمعا با 51 هزار هکتار بعنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور محسوب می شود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج