با سرمايه گذاري ۸۷۵ ميليون يورويي؛ قرارداد پروژه انتقال آب ارس منعقد شد

با سرمايه گذاري ۸۷۵ ميليون يورويي؛ قرارداد پروژه انتقال آب ارس منعقد شد
نماينده مردم جلفا و مرند در مجلس شوراي اسلامي از انعقاد قرارداد پروژه انتقال آب رودخانه ارس به شهر ها و دشت های همجوار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محمد حسن نژاد با اعلام این خبر افزود: با تصويب هيات دولت پروژه تصفيه خانه آب آشاميدني دو شهرستان جلفا و مرند از طريق فاينانس اجرا مي شود.
محمد حسن نژاد با بیان اینکه اجراي اين طرح از طريق مشاركت سرمايه گذاري خارجي ادامه می یابد افزود: هشت شركت خارجي و داخلي با سرمايه گذاري ۸۷۵ ميليون يورويي در اين طرح مشاركت مي كنند.
وي افزود: با اجراي اين طرح آب آشاميدني ساكنان هشت شهر و ۸۱ روستاي واقع در مسير جلفا – مرند تامين مي شود.
حسن نژاد اظهاركرد: عمليات اجرايي تاسيسات تصفيه خانه آب شرب در جلفا با ۹۵ درصد پيشرفت فيزيكي در حال اجراست، ولي در زمينه خطوط انتقال و ايستگاه پمپاژ اقدامي صورت نگرفته است.
وي ابراز اميدواري كرد با مصوبه اخير دولت كه به زودي اجرايي مي شود اعتبار ۳ هزار ميليارد ريالی مورد نياز برای تکمیل خطوط انتقال و ایستگاه پمپاژ نیز تامين شود.
گفتنی است پروژه تامين آب آشاميدني مردم مرند و جلفا از طريق رودخانه مرزي ارس از مصوبات دور سوم سفرهاي استاني رياست جمهوري است كه با اجراي آن در كوتاه مدت ۳۶۸ هزار و ۴۷۷ هزار نفر در دراز مدت از آب كافي بهره مند خواهند شد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج