سرپرست منطقه آزاد ارس خبرداد ؛ تولید ناخالص داخلی منطقه آزاد ارس در سال 90 بیش از 85 درصد رشد دارد

سرپرست منطقه آزاد ارس خبرداد ؛ تولید ناخالص داخلی منطقه آزاد ارس در سال 90 بیش از 85 درصد رشد دارد

تولید ناخالص داخلی منطقه آزاد ارس در سال 90 از بخش های صنعت،کشاورزی، گردشگری، ترانزیت، خدمات، تجارت، و آموزش عالی بیش از 5هزار و 626میلیارد ریال است که نسبت به سال 89 بالغ بر 85درصد رشد داشته است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی گفت: سهم منطقه آزاد ارس از تولید ناخالص داخلی کشور در سال 90 (بدون احتساب نفت)، به میزان 5/1درهزار (یک و نیم در هزار) رسیده است که با توجه به بالا بودن میانگین نرخ تولید ناخالص داخلی منطقه نسبت به سرزمین اصلی و هدف گذاری انجام شده در افق چشم انداز مبنی بر دست یابی به سهم 5/1درهزار کشور توسط منطقه ارس، این امر نویدبخش موفقیت چشمگیر منطقه در دست یابی به اهداف تعیین شده در افق چشم انداز نظام است.
سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس همچنین با اشاره به صادرات 73 میلیون دلار کالا از منطقه آزاد ارس در 5 ماهه اول سال به کشورهای هدف تصریح کرد: این میزان کالا با 70 هزار تن وزن از این منطقه به کشورهای گرجستان ،ارمنستان ،تركمنستان و آذربايجان، افغانستان، پاكستان، تركيه، آلمان، امارات متحده عربي و ... صادر شده است.
وی اظهار کرد: صادرات از منطقه آزاد ارس در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش دلاری 58 درصد و از نظر وزنی 60 درصد رشد داشته است.
صادق نجفی گفت: منطقه آزاد ارس ظرفیت های مناسب و ویژه جهت سرمایه گذاری های کلان را در کمتر از دو سال فراهم کرد و ثمره آن توسعه فعالیت های تولیدی و صنعتی در ارس بوده و تبعات خوب اقتصادی را برای استان و کشور خواهد داشت.
 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج