منطقه آزاد ارس بیشترین آمار مذاکره را در نمایشگاه توانمندیهای مناطق آزاد و ویژه داشت/انعقاد 60 تفاهم نامه همکاری در نمایشگاه توانمندی‌های مناطق آزاد

منطقه آزاد ارس بیشترین آمار مذاکره را در نمایشگاه توانمندیهای مناطق آزاد و ویژه داشت/انعقاد 60 تفاهم نامه همکاری در نمایشگاه توانمندی‌های مناطق آزاد

دبیر نمایشگاه توانمندی های داخلی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آمار بیشترین مذاکره در زمان برگزاری نمایشگاه را مربوط به منطقه آزاد ارس با 22 مذاکره دانست و گفت: این منطقه بیشترین تفاهم‌نامه را در بین مناطق آزاد در ایام نمایشگاه داشت.

حسن محسنی از انعقاد شصت قرار داد در نمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد و گفت: منطقه آزاد چابهار نیز بیشترین بازدید سفرا و نمایندگان مجلس را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن محسنی افزود: در این نمایشگاه بیش از 25 نماینده مجلس و بیش از 150 مدیر دولتی به خصوص در بخش‌های اقتصادی از غرفه‌ها بازدید و به تبادل نظر پرداختند.

وی در ادامه گفت: نمایشگاه توانمندی‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فرصت خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و همچنین سفرا و رایزنان اقتصادی بود که از این فرصت نهایت استفاده صورت گرفت و بیش از 15 سفیر و رایزن اقتصادی در نمایشگاه حضور یافته و از نزدیک با غرفه‌داران مناطق مختلف و ویژه اقتصادی گفت‌و‌گو و مذاکره کردند.

دبیر نمایشگاه توانمندی‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عنوان کرد: مهم ترین دستاورد نمایشگاه توانمندی‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی این بود که مناطق با یکدیگر و با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های یکدیگر هم آشنا شدند.

همچنین استقبال بخش خصوصی از پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری در مناطق از دیگر نکات قابل توجه در برگزاری این نمایشگاه بود.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه توانمندی‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با هدف معرفی اهداف تشکیل مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، ارائه پیش نیازهای لازم برای تأسیس مناطق، معرفی قابلیت‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای سرمایه گذاران خارجی،اقدامات تسهیلاتی خاص برای عملیات مناطق آزاد و ارتباط با فعالیت های اقتصادی در قلمرو گمرکی برگزار شد.

محسنی در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به تاسیس و آغاز به کار دبیرخانه دایمی نمایشگاه، دوره‌های بعدی این نمایشگاه در سطح وسیع‌تر با رویکرد بین‌المللی برگزار شود.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج