روحانی: منطقه آزاد ارس کلید توسعه تجارت آزاد با اوراسیا

روحانی: منطقه آزاد ارس کلید توسعه تجارت آزاد با اوراسیا

 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنجشنبه در آیین بهره برداری از طرح های بزرگ مناطق آزاد کشور گفت: منطقه آزاد ارس کلید توسعه تجارت آزاد کشور با اوراسیا است.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس؛حجت‌ الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشور، در چهارمین آیین بهره برداری از طرح های بزرگ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس تنها مرز زمینی ایران به اوراسیا است گفت: ما تجارت خوبی با کشورهای حوزه اوراسیا داریم و به تدریج به سمت تجارت آزاد با کشورهای اوراسیا می‌رویم و این مسئله، یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید است که بسیار برای ما حائز اهمیت است.

 روحانی افزود: ما در دولت تدبیر و امید وارد اتحادیه اقتصادی و تجاری با کشورهای حوزه اوراسیا شدیم و ضروری است مناطق غرب و شمال کشور از ظرفیت منطقه آزاد ارس بعنوان تنها مرز ایران با اوراسیا بهترین بهره برداری را از این توافق داشته باشند.

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه امیدواریم همه مناطق آزاد کشورمان پررونق باشند، اظهار داشت: منطقه آزاد ارس جزو مناطق آزاد بسیار فعال است و در همه افتتاح های مناطق آزاد نقش مهم و سهم  عمده ای داشته است و امیدواریم که تا پایان دولت، افتتاح های دیگری هم در این منطقه داشته باشیم.

 حجت‌الاسلام حسن روحانی در پایان با اشاره به اینکه  طی سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای تحول در مناطق آزاد و جذب سرمایه در این مناطق انجام شده است.گفت: امروز مدرنترین و بزرگترین گلخانه هیدروپونیک سطح خاورمیانه که مجهز به تکنولوژی روز دنیاست در منطقه آزاد ارس احداث شده است در حالی که پیش از دولت تدبیر و امید هیچ گلخانه ای در ارس وجود نداشت و امیدواریم این روند رو به رشد و توسعه در ارس تداوم داشته باشد.

 در این مراسم محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز گزارشی از پروژه های افتتاحی منطقه آزاد ارس ارائه نمود.

 امروز بیست و سوم اردیبهشت ماه همزمان با عید سعید فطر به دستور رئیس جمهور 38 طرح بزرگ صنعتی، انبارداری، کشاورزی، گردشگری و عمرانی با سرمایه گذاری ریالی بالغ بر 19 هزار و 278 میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.با افتتاح این پروژه ها برای 498 نفر شغل ایجاد می شود.

 گفتنی است در چهارمین دوره افتتاح های مناطق آزاد توسط رئیس جمهور 94 طرح سرمایه گذاری در مناطق آزاد ارس،قشم، چابهار، اروند و مناطق ویژه سلفچگان و پیام با اعتبار 62 هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج