بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد از پروژه‌های عمرانی ارس

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد از پروژه‌های عمرانی ارس


 «حمیدرضا مومنی» مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دومین روز از سفر خود به ارس از ۲ شرکت صنعتی و چندین پروژه عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد ارس بازدید کرد.

 دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز بیست و یکم اردیبهشت‌ماه ابتدا از گروه صنعتی آمیکو بازدید کرد.

 گروه صنعتی آمیکو از شرکت های بزرگ منطقه آزاد ارس می باشد که در مدت بیش از ۳۰ سال از احداث اولین واحد صنعتی اقدام به توسعه و تأسیس شرکت ‌های متعدد کرده و انواع موتور سیکلت،آبگرمکن خورشیدی،انواع کولرهای گازی،کلاه ایمنی موتور سیکلت،انواع باتری و پانل های سقفی و دیواری ساندویچ پانل،انواع رنگ های پودری الکترواستاتیک،دستگاه های رنگ پاش الکترواستاتیک و خودروهای دیزلی سبک و سنگین و بنزینی دوگانه سوز را تولید کرده است.

 «مومنی» همچنین از شرکت جلفاکاران ارس نیز بازدید کرد. این شرکت با اشتغالزایی بیش از ۳۰۰ نفر، ظرفیت تولید روزانه ۳۰ تن انواع نخ های فانتزی، فرشی و تریکو را دارد که در حال حاضر روزانه ۱۲ تن انواع نخ تولید می کند.

  بازدید سوم دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از پل مسیر سی بود که توسط سازمان منطقه آزاد ارس ساخته شده است و همزمان با چهارمین افتتاح های مناطق آزاد توسط رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

 از مهم ترین اهداف ساخت این پل، اتصال شریان ایواوغلی به گردیان به جاده مرزی بمنظور هدایت خودروهای سنگین به خارج از محدوده شهر جلفا و ایجاد راه دسترسی به سرمایه گذاران مستقر در شهرک های صنعتی می باشد.

 حمیدرضا مومنی همچنین در پایان سفر دو روزه خود به ارس از پروژه های جاده دسترسی سایت توریسم و کانالیزاسیون مسیل مسیر دره دیز بازدید کرد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج