دبیر شورای عالی مناطق آزاد از ۵ شرکت صنعتی و تولیدی ارس بازدید کرد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از ۵ شرکت صنعتی و تولیدی ارس بازدید کرد


 «حمیدرضا مومنی» مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اولین روز از سفر دو روزه خود به ارس از ۵ شرکت صنعتی، تولیدی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس بازدید کرد.

 دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز بیستم اردیبهشت‌ماه ابتدا با محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در تبریز دیدار کرد و سپس ضمن حضور در منطقه آزاد ارس از شرکت دورنا باتری ارس بازدید کرد؛ این شرکت سالانه ۹۰۰ هزار باتری اتمی، ۳۰۰ هزار باتری اسیدی، ۷۳۴ تن جعبه باتری و ۳۶۶ تن انواع درپوش و سرپوش باتری تولید و به بازار عرضه می کند و برای ۱۷۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

 «مومنی» همچنین از شرکت پیشگامان دنیلی ارس تولید کننده کفش با برند ایتالیایی دنیلی بازدید کرد.این شرکت سالانه ۸۰۰ هزار جفت کفش تولید و به بازار عرضه می کند و ۳۸۰ نفر در این کارخانه مشغول بکار می باشند.

 بازدید سوم دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از شرکت طلا پروفیل ارس بود که سالانه ۹ هزار و ۴۰۰ تن پروفیل UPVC و همچنین درب و پنجره UPVC تولید و به بازار عرضه می کند و ۷۲ نفر در این کارخانه مشغول بکار می باشند.

 مومنی پس از آن از شرکت سایا تجارت المان ارس بازدید کرد. فاز اول این شرکت همزمان با چهارمین افتتاح های مناطق آزاد کشور توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد و سالانه بیش از ۴۳ هزار تن انواع فرآورده های حاصل از دانه کاکائو، خمیر کاکائو و بسته بندی فرآورده های کاکائو تولید و به بازار عرضه خواهد کرد وبرای ۴۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

 دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور همچنین از مجتمع ایمن نگهدار ارس و انبار کالای ایمن علمدار ارس نیز بازدید کرد.

 این دو انبار ظرفیت ذخیره ۱۳ هزار و ۶۰۰ تن مواد اولیه دخانیات را دارند و با مجموع سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد تومان، همزمان با چهارمین افتتاح های مناطق آزاد کشور توسط رئیس جمهور افتتاح خواهند شد.

 «حمیدرضا مومنی» در ادامه این سفر دو روزه، پس از دیدار با امام جمعه شهر جلفا_منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاران منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس نشستی برگزار کرد.

 وی در این نشست بر پیگیری مشکلات تمام سرمایه گذاران را تا حصول نتیجه مورد تاکید قرار داد و افزود: مناطق آزاد شریک تجاری سرمایه گذاران و تولید کنندگان و فعالین اقتصادی هستند.

گفتنی است دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور در دومین روز حضور خود در ارس از چند پروژه عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد ارس بازدید خواهد کرد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج