نریمان:اشتراکات ایران با کشورهای حوزه قفقاز جنوبی مزیت مهم در توسعه روابط خارجی

نریمان:اشتراکات ایران با کشورهای حوزه قفقاز جنوبی مزیت مهم در توسعه روابط خارجی


   مدیرعامل سازمان منطقه آزاد #ارس که میزبان رایزنان جدید بازرگانی ایران در کشورهای #آذربایجان و #ارمنستان بود گفت: اشتراکات کشورمان با کشورهای حوزه قفقاز جنوبی مزیت مهمی در توسعه روابط خارجی است.

  نریمان با اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی موجود در منطقه قفقاز جنوبی گفت: پشتوانه فرهنگی تاریخی و جغرافیایی کشورمان و به ویژه منطقه آزاد ارس مزیت خوبی برای بهره برداری از فرصت ها و خنثی سازی تهدیدها است.

  وی بر تجمیع پتانسیل های ملی و منطقه ای و همکاری تمامی سازمان های دولتی و بخش خصوصی برای توسعه روابط تاکید کرد و گفت: ما آماده ایم توانمندی های خود را در بازسازی منطقه قره باغ بکار گرفته و در توسعه تعاملات دوجانبه با جمهوری آذربایجان مثمر ثمر باشیم.

  نریمان افزود: کارشناسان توانمند ما در بخش های عمرانی و صنعتی همراه با فعالان بخش خصوصی می توانند ضمن نقش آفرینی در بازسازی #قره_باغ و تامین نیازمندی های عمرانی و صنعتی با استفاده از تولیدات منطقه آزاد ارس، تجربیات خود را در اختیار کشور دوست و برادر آذربایجان قرار دهند.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ارتباط با توسعه روابط اقتصادی با جمهوری ارمنستان خطاب به اکبر گداری رایزن بازرگانی جدید ایران در ارمنستان گفت: ارس با در اختیار داشتن تنها مرز زمینی ایران با جامعه اقتصادی اوراسیا و کشور ارمنستان در زون نوردوز تلاش می کند ضمن ارتقا و تسهیل فرآیند های قانونی؛ بهترین امکانات لجستیک و فنی را برای توسعه روابط تجاری و ترانزیتی با اوراسیا و ارمنستان فراهم نماید.

   وی اضافه کرد: ما در زون نوردوز با همکاری اتاق بازرگانی تبریز اسناد مرتبط با مبدا کالا برای صادرات به اوراسیا را صادر می کنیم و با تامین ایکسری های کامیونی و مسافری گام های موثری در افزایش تعاملات دوجانبه برداشته ایم.

   در این جلسه همچنین رایزنان بازرگانی جدید ایران در آذربایجان و ارمنستان ضمن تشکر از میزبانی ارس، آشنایی با موقعیت جغرافیایی ارس و زیرساخت های صنعتی، عمرانی، کشاورزی، توریستی، ترانزیتی و تجاری برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری کشورمان عنوان کردند.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج