روابط دوسویه و دیرینه عامل مهمی برای توسعه همکاری ها با قفقاز جنوبی است

روابط دوسویه و دیرینه عامل مهمی برای توسعه همکاری ها با قفقاز جنوبی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس که میزبان رایزنان جدید بازگانی ایران در کشورهای آذربایجان و ارمنستان بود گفت: اشتراکات کشورمان با کشورهای حوزه قفقاز جنوبی مزیت مهمی در توسعه روابط خارجی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن نریمان در این دیدار بهره مندی از اشتراکات فرهنگی و اجتماعی با حوزه قفقاز را مهم دانست و گفت: قرابت جغرافیایی و علاقه های عمیق اجتماعی و انسانی عمده ترین مزیت های منطقه آزاد ارس برای تسهیل و توسعه روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی با قفقاز جنوبی است.

نریمان با اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی موجود در منطقه قفقاز جنوبی گفت: پشتوانه فرهنگی تاریخی و جغرافیایی کشورمان و به ویژه منطقه آزاد ارس مزیت خوبی برای بهره برداری از فرصت ها و خنثی سازی تهدیدها است.

وی بر تجمیع پتانسیل های ملی و منطقه ای و همکاری تمامی سازمان های دولتی و بخش خصوصی برای توسعه روابط تاکید کرد و گفت: ما آماده ایم توانمندی های خود را در بازسازی منطقه قره باغ بکار گرفته و در توسعه تعاملات دوجانبه با جمهوری آذربایجان مثمر ثمر باشیم.

نریمان افزود: کارشناسان توانمند ما در بخش های عمرانی و صنعتی همراه با فعالان بخش خصوصی می توانند ضمن نقش آفرینی در بازسازی قره باغ و تامین نیازمندی های عمرانی و صنعتی با استفاده از تولیدات منطقه آزاد ارس، تجربیات خود را در اختیار کشور دوست و برادر آذربایجان قرار دهند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ارتباط با توسعه روابط اقتصادی با جمهوری ارمنستان خطاب به اکبر گداری رایزن بازرگانی جدید ایران در ارمنستان گفت: ارس با در اختیار داشتن تنها مرز زمینی ایران با جامعه اقتصادی اوراسیا و کشور ارمنستان در زون نوردوز تلاش می کند ضمن ارتقا و تسهیل فرآیند های قانونی؛ بهترین امکانات لجستیک و فنی را برای توسعه روابط تجاری و ترانزیتی با اوراسیا و ارمنستان فراهم نماید.

او اضافه کرد: ما در زون نوردوز با همکاری اتاق بازرگانی تبریز اسناد مرتبط با مبدا کالا برای صادرات به اوراسیا را صادر می کنیم و با تامین ایکسری های کامیونی و مسافری گام های موثری در افزایش تعاملات دوجانبه برداشته ایم.

 در این جلسه همچنین رایزنان بازرگانی جدید ایران در آذربایجان و ارمنستان ضمن تشکر از میزبانی ارس، آشنایی با موقعیت جغرافیایی ارس و زیرساخت های صنعتی، عمرانی، کشاورزی، توریستی، ترانزیتی و تجاری برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری کشورمان عنوان کردند.

لازم به ذکر است پس از برگزاری جلسه رایزنان بازرگانی ایران در ارمنستان و آذربایجان بازدید از واحد های تولیدی_ صنعتی ارس و پایانه های مرزی جلفا و نوردوز انجام گرفت.

برچسب ها : رایزن بازرگانی
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج