حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده مانع جدی تولید و سرمایه گذاری در مناطق آزاد

 حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده مانع جدی تولید و سرمایه گذاری در مناطق آزاد


  عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس گفت: حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده، مانعی جدی برای سرمایه گذاری و تولید در مناطق آزاد است.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس،غلامحسین کریمی در نشست مشترک مدیران حوزه اقتصادی و مالی ارس با معاونین و مدیران سازمان امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت:مزیت اصلی سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد معافیت‌های قانونی تعریف شده می باشد از همین رو حذف این معافیت ها، مانعی جدی تولید و سرمایه‌گذاری برای مناطق آزاد است.

  کریمی در پایان با اشاره به آثار اجرای این قانون اضافه کرد: در پی مصوبه اخیر مجلس در خصوص حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، فرآیند سرمایه گذاری و تولید در مناطق را با مانع مواجه می کند و حذف این معافیت ها نه تنها درآمد جدیدی برای دولت ایجاد نمی کند بلکه انگیزه حضور تولیدکنندگان و گردشگران را در مناطق آزاد کمرنگ می کند.

  در پایان این نشست حاضرین در جلسه به بیان نکته نظرات پرداختند و مقرر شد سرفصل های درآمدی سازمان منطقه ازاد ارس به سازمان امور مالیاتی اعلام شود.

  لازم به توضیح است در راستای جذب سرمایه گذاری دو نوع معافیت مالیاتی شامل معافیت مالیات بر درآمد ۲۰ساله و معافیت مالیات بر ارزش افزوده برای فعالین اقتصادی مناطق آزاد بعنوان مشوق تعریف شده است.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج