رفع حداکثری مشکلات بخش خصوصی، رویکرد جدید دبیرخانه شورایعالی مناطق ازاد

رفع حداکثری مشکلات بخش خصوصی، رویکرد جدید دبیرخانه شورایعالی مناطق ازاد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: رویکرد جدید دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، رفع حداکثری مشکلات بخش خصوصی است.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، حمیدرضا مومنی در حاشیه سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ارس در نشستی که با مدیر عامل و معاونین برخی از سرمایه‌گذاران ارس داشت گفت: با توجه به حضور ارس در چهارمین دوره افتتاحات ریاست جمهوری، این منطقه جزو مناطقی است که بیشترین تعداد طرح ها و سرمایه گذاری ارزی و ریالی را در بین مناطق آزاد داشته و از  سرآمدهای مناطق آزاد کشور است.

 

مومنی عنوان کرد: رویکرد جدید دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد رفع حداکثری مشکلات بخش خصوصی است بطوری که امورات فعالین اقتصادی مناطق روان و تسهیل گرانه گردد.

 

مومنی با اشاره به میزان اشتغال در منطقه آزاد ارس افزود: ارس جزو معدود مناطق آزاد کشور می باشد که مهاجرت معکوس داشته و توانسته است در کنار حل مشکلات اشتغال، نیروی کار مورد نیاز واحدهای تولیدی را از داخل استان بکار گیرد.

 

وی با اشاره به شعار سال جدید عنوان کرد: بازدید از مناطق آزاد در راستای عمل به شعار تولید، پشتیبانی و رفع موانع و بررسی وضعیت موجود و نقاط ضعف و قوت مناطق آزاد انجام می‌گیرد تا موانع و موارد را در کارگروه مختص همین حوزه بررسی و کار را به سمتی پیش ببریم که بتوانیم این مشکلات را به حداقل برسانیم.

 

حمیدرضا مومنی ادامه داد: از تعدادی مراکز تولیدی منطقه آزاد ارس بازدید داشتیم که انصافا اقدامات خوبی در راستای توسعه منطقه انجام گرفته که این اقدامات علاوه بر افزایش صادرات به خارج از کشور و انتقال دانش فنی و تکنولوژی، در حوزه تولید و صادرات به داخل کشور نیز بسیار موثر  است.

 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور یادآور شد: نشستی با سرمایه گذاران ارس نیز داشتیم که بنا به اظهار آنان در حوزه گمرک، جهاد کشاورزی و وزارت صمت مشکلات عدیده ای وجود دارد که سعی خواهیم کرد با رایزنی با دستگاه‌های اجرایی آنها را به حداقل برسانیم.

در این نشست برخی از سرمایه گذاران از جمله نمایندگان هتل داران ارس، اصناف، تولیدکنندگان قیرو مدیران عامل شرکت های شمس لبن، الکا آذربافت، آیچین تجارت و ایستا موتور ارس حضور داشته و به بیان عمده مشکلات حوزه فعالیتی خود پرداختند.

 

مشکلات مربوط به حوزه صادرات و گمرک، خشکبار، رفع تعهدات ارزی، ثبت سفارش کالا و مالیات بر ارزش افزوده از عمده مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

 

«حمیدرضا مومنی» مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز طی سفره یک روزه به ارس، از ۶ شرکت صنعتی، تولیدی و کشاورزی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در جلفا بازدید کرد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج