رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی: اکوسیستم نوآوری ارس تکمیل شد

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی: اکوسیستم نوآوری ارس تکمیل شد

 • رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی گفت: با افتتاح مرکز نوآوری ارس، اکوسیستم نوآوری منطقه آزاد ارس تکمیل شد.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، واعظی در آیین بهره برداری از مرکز نوآوری ارس گفت: تکمیل اکوسیستم نوآوری در هر استان و منطقه ای نیازمند پازل هایی از جمله داشتن مدیران معتقد به فناوری و نوآوری، زیرساخت های مناسب، مرکز رشد، زمین، دانشگاه، صندوق پژوهش و فناوری و مرکز نوآوری می باشد که با افتتاح مرکز نوآوری ارس این اکوسیستم در منطقه آزاد ارس تکمیل شد.

  واعظی در تشریح اکوسیستم نوآوری گفت:اکوسیستم نوآوری تلفیقی از کسب و کار و دانش است و هدف آن، پرورش و ایجاد فعالیت‌های کارآفرینانه در فضایی متمرکز به لحاظ جغرافیایی و مبتنی بر همکاری‏های باز و فناورانه است.

  وی در خصوص مرکز نوآوری افزود: این مرکز جهت ایجاد بستری مناسب برای تجاری سازی نتایج تحقیقات، ایجاد زمینه کارآفرینی و نوآوری، رونق اقتصاد، ایجاد فرصت های شغلی جدید و تولید و توسعه محصولات پیشرفته قابل عرضه به بازار و کمک به تیم ها و گروه های کاری متخصص و فعال صاحب ایده های برتر ایجاد شده است و مشاوره های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای رشد و ارتقای واحدهای کوچک و نوپایی که با تکیه بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده های قابل تجاری شدن هستند، به آنها ارایه می دهد.

  وی با اشاره به اینکه در سطح کشور و مناطق آزاد کشور، کمتر جایی هست که تمامی پیش نیازهای اکوسیستم نوآوری در آن تکمیل باشد و حتی در خود آذربایجان شرقی علیرغم مستقر بودن گزینه های دیگر فاقد صندوق پژوهش و فناوری است از اینرو از حمایت های سازمان منطقه آزاد ارس در ایجاد این بسترها تشکر می کنیم.

  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: سیاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمیات از مرامز تخصصی است و با توجه به اینکه مرکز رشد ارس یک مرکز رشد صادراتی تخصصی است ، منطقه آزاد ارس بعنوان هاب فناوری مناطق آزاد ارس در نظر گرفته شده است.

  واعظی در پایان یادآور شد: آرمان تبدیل ارس به هاب فناوری آرمانی بزرگ ولی دست یافتنی است ولی ضروری است روی کشوری بودن مرکز نوآوری ارس بیشتر کار کنیم و اینجا را به یک مرکز ملی تبدیل کنیم.

  آیین بهره برداری از مرکز نوآوری ارس و رونمایی از محصولات فناور منطقه آزاد ارس با حضور محسن نریمان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، واعظی رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد.

   

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج