مرکز نوآوری ارس افتتاح شد

مرکز نوآوری ارس افتتاح شد

 آیین بهره برداری از مرکز نوآوری ارس و رونمایی از محصولات فناور در منطقه آزاد ارس برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در آیین بهره برداری از مرکز نوآوری ارس با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری ارس در راستای خدمت رسانی به شرکت های دانش بنیان و نوآور تشکیل شده است و از تمامی شرکت های دانش بنیان و فناور حمایت می کند اظهار کرد: تاکنون 59 شرکت فناور و دانش بنیان تولیدی و 55 شرکت فناور نوپا در منطقه آزاد ارس استقرار یافته اند.

 نریمان یادآور شد: صندوق پژوهش و فناوری ارس از شهریورماه سال گذشته تاسیس شده است و اولین صندوق در بین مناطق آزاد کشور و نیز اولین صندوق در شمال غرب کشور می باشد.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خدمات ارائه شده توسط این صندوق را ارائه تسهیلات به شرکت‌های فناور و دانش بنیان, صدور انواع ضمانتنامه و تضمین سرمایه گذاری خطرپذیر اعلام کرد و افزود : تسهیلات 500 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد برای شرکت های دانش بنیان و با کارمزد 11 درصد برای سرمایه در گردش و تولیدات صنعتی برای شرکت های دانش بنیان و فناور نوپا پرداخت می شود.

 وی در ادامه در خصوص مرکز رشد واحدهای فناور ارس گفت: سازمان منطقه آزاد ارس در سال 97 مرکز رشد واحدهای فناور ارس را با کسب مجوز رسمی از وزارت علوم تاسیس کرده است و در این مدت کسب رتبه اول در بین مراکز رشد استانی بر اساس پایش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز کسب رتبه برتر در بین مناطق آزاد بر اساس اعلام دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور از مهم ترین دستاوردهای حوزه فناوری این سازمان می باشد.

 وی ضمن تشکر از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از صندوق پژوهش و فناوری ارس افزود: در منطقه آزاد ارس امکانات و بسترهای مناسبی برای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، فناور و نوپا ایجاد شده است و ما از همه متخصصین این حوزه حمایت می کنیم.

 نریمان افزود: ما در منطقه آزاد ارس با اقبال حضور دانشگاه ها در ارس مواجه هستیم در همین راستا توافقاتی با چند دانشگاه خارجی صورت گرفته است که حضور این دانشگاه ها در کنار دیگر دانشگاه ها و پردیس ها، در آینده نزدیک ارس را به قطب علمی آموزشی دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.

 در این مراسم پریسا بهلولی مدیرعامل مدیر مرکز رشد واحدهای فناور ارس گزارشی از برنامه های پیش رو و آتی و عملکرد معاونت اقتصادی در حوزه فناوری، نوآوری و دانش بنیان را ارائه نمود.
 آیین بهره برداری از مرکز نوآوری ارس و رونمایی از محصولات فناور منطقه آزاد ارس با حضور محسن نریمان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، واعظی رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ، معاونین و مدیران منطقه آزاد ارس و مدیران عامل شرکت های فناور، نوآور و دانش بنیان در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
 در پایان این مراسم از چندین محصول نوآورانه که توسط شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور ارس تولید شده بود رونمایی شد و از 5 شرکت فناور و دانش بنیان برگزیده منطقه آزاد ارس تجلیل شد.

 

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج