حمایت سازمان منطقه آزاد ارس از اجرای طرح ملی سردار سلیمانی تا پایان سال در ارس

حمایت سازمان منطقه آزاد ارس از اجرای طرح ملی سردار سلیمانی تا پایان سال در ارس

 سخنگوی ستاد کرونای منطقه آزاد ارس از اجرای طرح ملی سردار سلیمانی در قالب تفاهمنامه مشترک ارائه خدمات بالینی به بیماران کرونایی و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی تا پایان سال خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس؛ یوسف داداش زاده در حاشیه جلسه ستاد کرونا گفت: در آخرین جلسه ستاد کرونای منطقه آزاد ارس گزارشی از طرح ملی سردار سلیمانی توسط شبکه بهداشت ودرمان ارائه شد و مقرر شد در راستای اجرای این طرح، با توجه به تفاهمنامه فی مابین در خصوص ارائه خدمات به بیماران کرونایی، افراد مشکوک و افراد دارای بیماری زمینه ای و نیز نظارت بر رعابت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف، واحدهای تولیدی و مراکز اقامتی تجاری که از ابتدای سال در ارس درحال اجرا می باشد، خدمات ارائه شده تا پایان سال با جدیت پیگیری و اجرا شود.

 داداش زاده ادامه داد: از دیگر مصوبات این جلسه تامین ۳ دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان کوه کمری مرند، یک دستگاه برای مرکز خداآفرین و یک دستگاه برای مرکز امداد و نجات ارس توسط سازمان منطقه آزاد ارس بود.

 وی اظهار کرد: استقرار نیروی انسانی و تجهیزات تست غربالگری و کنترل مسافران ورودی از مرزها بعلت پیشگیری و مقابله با کرونا از آخرین مصوبات این جلسه بود که مقرر شد در راستای بازگشایی مرزها تمهیدات لازم انجام شود.

 داداش زاده افزود: با مساعدت سازمان منطقه آزاد ارس و پویش معیشت ووسلامت ارس و خیریه سلامت شهرستان جلفا، ۵۰ درصد هزینه خرید دستگاه اکسیژن ساز سانترال بیمارستان دکتر ساحدی هادیشهر تامین شد و مقرر گردید شبکه بهداشت و درمان شهرستان، روند خرید آنرا سرعت دهد.

 از ابتدای شیوع ویروس کرونا سازمان منطقه آزاد ارس اقدامات مختلفی در زمینه تامین تجهیزات ایمنی، ماسک و... ، عقد تفاهم نامه جهت پایش و نظارت بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی و ارائه خدمات به بیماران کرونایی و بیماران زمینه ای و افراد مرتبط بابیماران کرونایی، انجام غربالگری مکمل با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلفا و سایر ارگان ها انجام داده است.

 خرید ۲۵ دستگاه اکسیژن ساز، تجهیز بیمارستان هادیشهر، خرید دستگاه های استاپ لایزر و لیزر ایمیجر ، اتوکلاو برای این بیمارستان، elisa و تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص کرونا برای درمانگاه تخصصی ارس و نیز تخصیص 500 میلیون ریال جهت خرید لباس بیمارستانی، تهیه و توزیع 521 بسته معیشتی و کالای سلامت محور برای اقشار آسیب دیده برخی از این اقدامات است.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج