ُسازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

تاریخ: 15 شهریور 1395

اولین نشست هم اندیشی گزارشگری مالی بین المللی مناطق آزاد در ارس برگزار می شود

 

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس از برگزاری اولین نشست هم اندیشی گزارشگری مالی بین المللی مناطق آزاد در ارس خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، قهرمان صمدی با اعلام این خبر افزود: این نشست با حضور معاونین توسعه مدیریت سازمان های مناطق آزاد کشور در 16 شهریور ماه جاری برگزار می شود.

وی درباره استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) گفت: IFRS مجموعه‌ای از استانداردهای حسابداری است که توسط هیات استانداردهای حسابداری بین المللی(IASB) تدوین شده‌ و هدف این استانداردها، تهیه صورت‌های مالی شرکت‌های سهامی در قالب یک استاندارد جهانی است.

صمدی با بیان اینکه سازمان ها می توانند با رعایت استانداردهای IFRS صورت‌های مالی خود را با اصول مشابه به شرکت‌های رقیب خارجی تدوین کرده و با مقایسه آماری از وضعیت رقبای خود آگاهی داشته و زمینه های افزایش سرمایه گذاری را فراهم کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۲۰ کشور IFRS را برای گزارش دهی مالی شرکت‌های خود الزامی دانسته‌اند، چراکه زبان مشترک در این عرصه از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و موجب تسریع در توسعه اقتصادی و حرکت همسو با تحولات مالی جهانی می شود.

 

منبع
خبر صفحه اصلی