ُسازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

تاریخ: 12 خرداد 1395

اختیارات وزارت ارشاد به سازمان منطقه آزاد ارس تفویض می شود / عرب باغی: ثمره تفویض اختیارات وزارت خانه ها در ارس مشهود است

اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تفویض می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در جلسه امروز با حضور محمد مهدی احمدی مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع تفویض اختیارات این وزارت خانه به سازمان منطقه آزاد ارس بررسی شد.
در این جلسه محسن خادم عرب باغی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به ماده ۲۷ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور گفت: بر اساس این قانون مدیران سازمان‌های مناطق آزاد به نمایندگی از طرف دولت، بالاترین مقام منطقه محسوب می‌شوند که موضوعی مهم برای تسریع در اجرای اهداف توسعه ای است.
وی کاهش بروکراسی اداری، تسریع و تسهیل در ارائه خدمات و مزایای قانونی منطقه به سرمایه گذاران را از مزیت های مهم تفویض اختیار به مدیران مناطق آزاد اعلام کرد و با تاکید بر لزوم اجرای این قانون توسط تمامی وزارت خانه های مشخص شده در قانون گفت: ثمره تفویض اختیارات وزارت خانه ها در ارس مشهود است.
وی اضافه کرد: بعنوان مثال در حوزه میراث فرهنگی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت سرمایه گذاری های بزرگی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس صورت گرفته و ادامه دارد.

عملکرد فعلی ارس بخش اعظم فعالیت های وزارت ارشاد را پوشش داده است

در این نشست مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ارایه گزارش جامع از فعالیت های حوزه فرهنگی، آموزشی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس توسط ابراهیم نصیری مدیر این حوزه در ارس، ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده گفت: کارهای کارشناسی صورت گرفته در ارس بخش اعظم فعالیت های وزارت ارشاد را پوشش داده است که بیانگر تسلط این سازمان بر فعالیت های حوزه فرهنگ و ارشاد است.
محمد مهدی احمدی گفت: هدف وزارت ارشاد از تفویض اختیارات در جهت سیاست های کلان این وزارت خانه است که منطبق بر سیاست های فرهنگی نظام می باشد.
وی افزود: تفویض اختیارات این وزارت خانه به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم موجب توسعه و تحول در فعالیت های مربوطه شد و با عملکرد و برنامه ریزی های انجام شده در ارس قطعا شاهد تحولات خوب و ثمربخش در این منطقه خواهیم بود.
وی گفت: فرایندهای لازم برای اجرای قانون تفویض اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس بزودی انجام می شود و فعالیت های این حوزه در قالب "مدیریت ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی" در منطقه آزاد ارس انجام خواهد شد.

منبع
خبر صفحه اصلی