ُسازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

تاریخ: 07 دی 1399

فرماندار شهرستان جلفا: برگزاری مراسم در منازل و آرامستان ها بیشترین علت افزایش کرونا در شهرستان

  فرماندار شهرستان جلفا در رزمایش طرح ترافیک زمستانه منطقه آزاد ارس گفت: برگزاری مراسم سوگواری در منازل و آرامستان ها بیشترین علت افزایش کرونا در شهرستان جلفا می باشد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس فرماندار شهرستان جلفا نیز در این رزمایش با اشاره به روند افزایشی شیوع کرونا در شهرستان گفت: بیشترین عامل شیوع کرونا در شهرستان برگزاری مراسم ختم در منازل و آرامستان ها می باشد که پیش بینی می شود در صورت عدم رعایت توسط مردم وضعیت شهرستان جلفا به قرمز تغییر یابد.

 صادق احمدی در ادامه ضمن گلایه مندی از عدم رعایت پروتکل ها توسط برخی شهروندان افزود: مهار کرونا نیازمند همکاری تمامی ارگان ها مسئولین و علی الخصوص مردم می باشد در حالی که تا کنون از ادامه فعالیت 6 مرکز چاپ آگهی در شهرستان جلفا جلوگیری شده است.

 احمدی اظهار کرد: بر اساس آمارها شیوع بیماری از طریق مسافران 20 درصد بوده است . این در حالی است که حدود 80 درصد انتقال بیماری بعلت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و برگذاری دورهمی های خانوادگی توسط شهروندان می باشد.

 احمدی خاطرنشان کرد: شهرستان جلفا در سایه منطقه آزاد ارس یک شهرستان اقتصادی است و در صورت عدم خروج شهرستان از وضعیت نارنجی مجبور به تشدید محدودیت ها خواهیم بود که خود این محدودیت ها تبعات اقتصادی زیادی را بهمراه دارد.

 وی در پایان یادآور شد: علیرغم تمامی ناملایماتی که بواسطه تحریم ها و شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد مملکت حاکم شده است خوشبختانه منطقه آزاد ارس عملکرد خوبی داشته است و تداوم این رشد اقتصادی نیازمند همراهی مردم شهرستان و ارسوندان در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

 گفتنی است رزمایش ترافیکی طرح زمستانه جاده‌های منطقه آزاد ارس و شهرستان با حضور اعضای شورای اداری و ستاد مدیریت بحران شهرستان جلفا و معاونین و مدیران منطقه آزاد ارس برگزار شد.

منبع
خبر صفحه اصلی: False