معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد:

تقدیر از مدیریت غذا و داروی ارس در دهمین نشست قطب غذا و داروی مناطق آزاد کشور

  • 01 بهمن 1397
  • 15:11
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 359 بازدید
  • Article Rating
تقدیر از مدیریت غذا و داروی ارس در دهمین نشست قطب غذا و داروی مناطق آزاد کشور

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: از مدیریت غذا و داروی ارس در دهمین نشست قطب غذا و داروی مناطق آزاد کشور تقدیر شد. 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: از مدیریت غذا و داروی ارس در دهمین نشست قطب غذا و داروی مناطق آزاد کشور تقدیر شد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده ، با اعلام این خبر، گفت: مدیریت غذا و داروی ارس در مدت فعالیت یک ساله خود اقدامات ارزشمندی در راستای  وظایف تعیین شده، انجام داده و در دهمین نشست قطب غذا و داروی مناطق آزاد مورد تقدیر قرار گرفت.
وی تصریح کرد: منطقه آزاد ارس، اولین منطقه آزاد نسل دومی بود که در آن تفویض اختیارات مدیریت غذا و دارو در راستای رسالت ایجاد مدیریت یکپارچه، تسهیلات در فضای کسب و کار و افزایش سرمایه گذاری از طریق پیاده سازی وحدت رویه، همکاری بیشتر و ارتقاء نظارت بر کالاهای سلامت محور و استفاده حداکثری از توان و امکانات سازمان، شکل گرفت. 
داداش زاده خاطرنشان کرد: این مدیریت در مدت یکسال فعالیت اجرایی خود در زمینه صدور مجوز ترخیص و مصرف فرآورده های سلامت محور، بیش از 700 اظهارنامه گمرکی واردات فرآورده های سلامت محور را بر اساس ضوابط استاندارد سازمان غذا و دارو، ضوابط برچسب گذاری فرآورده های سلامت محور و نتایج آزمونهای تخصصی بررسی و نسبت به صدور مجوز ترخیص و مصرف اقدام کرده است. 
وی افزود: در این مدت بیش از 1700 نمونه فرآورده های وارداتی قبل از عرضه به بازار مصرف ارس براساس ضوابط سازمان غذا و دارو و آزمون های تخصصی مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و فرآورده های دارای کیفیت و در سطح استاندارد ملی به بازار مصرف وارد شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، با تاکید بر اینکه فرآورده های سلامت محور وارداتی در بازار ارس برای چندین بار از فیلتر نظارت بهداشتی عبور می کند، گفت: گردشگران و شهروندان با اطمینان خاطر می توانند نسبت به تهیه و مصرف این نوع فرآورده ها اقدام کنند.
وی در زمینه راه اندازی کارخانه های تولید فرآورده های سلامت محور نیز گفت: با تشکیل کمیته مشترک، بررسی ضوابط استقرار و تائید نقشه های اجرایی و اقدامات لازم جهت صدور پروانه های بهداشتی بیش از 20 کارخانه با محصولات تولیدی سلامت محور احداثی در حال انجام است.
داداش زاده تصریح کرد: مدیریت غذا و داروی ارس در مدت فعالیت، استراتژی های خود را به کمک سه کمیته علمی-مشورتی شامل کمیته مشترک فنی غذا و دارو، کمیته مشترک ارزیابی عدم انطباق فرآورده های وارداتی ارس و کمیته بررسی ضوابط استقرار واحدهای تولیدی سلامت محور پیش می برد. 
داداش زاده در ادامه افزود: همزمان با آغاز فعالیت های تجاری و صنعتی ارس از دهه گذشته، برخی کالاهای غیرمجاز، تاریخ گذشته و فاسد در انبارهای محدوده گمرکی رسوب شده بود. در این راستا با راه اندازی مدیریت غذا و داروی ارس و تشکیل کارگروه مشترک معدوم سازی ضمن بررسی کالاهای غیرمجاز و غیر قابل عرضه در انبارهای محوطه گمرکی و اخذ دستور دادستان عمومی و انقلاب جلفا، بیش از 400 تن فرآورده غیرمجاز و تاریخ گذشته رسوبی در محدوده گمرکی منطقه آزاد ارس به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال معدوم سازی و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
داداش زاده با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی به عنوان یکی از سرفصل های ضروری اقدامات این مدیریت، گفت: در زمینه فرهنگ سازی موثر، اطلاع رسانی و ارتقای سواد سلامت شهروندان و گردشگران بیش از 6 کمپین سلامت در قالب بسته های آموزشی و همچنین بسته های اطلاع رسانی در خصوص فرآورده های غیر مجاز و غیر قابل عرضه ویژه شهروندان و گردشگران توسط مدیریت غذا و دارو تهیه و توزیع شده است. 
داداش زاده در پایان تفویض اختیار غذا و دارو را نمونه موفقی از پیاده سازی مدیریت یکپارچه در پاسخ دهی مطلوب به درخواستهای روزانه سرمایه گذاران معرفی کرده و ابراز امیدواری کرد که با تفویض اختیار سایر دستگاه های اجرایی شاهد تسریع و تسهیل بیشتر در انجام فرایندهای الزامی و توسعه بسترهای لازم با هدف ایجاد کسب و کارهای جدید و سرمایه گذاری های متنوع در منطقه آزاد ارس باشیم. 
قابل ذکر است، در دهمین نشست غذا و داروی مناطق آزاد که با حضور معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، مدیر کل برنامه ریزی، بودجه و مدیریت عملکرد سازمان غذا و دارو، نمایندگان ادارات کل سازمان غذا و دارو و مدیران غذا و داروی مناطق آزاد کشور در نیمه دوم دی ماه سال جاری در تهران برگزار شد، مهدیزاده مدیر کل برنامه ریزی، بودجه و مدیریت عملکردسازمان غذا و دارو ضمن تاکید بر ضرورت ارتقای سطح فعالیت و اقدامات کاری مدیریت های غذا و داروی سایر مناطق آزاد کشور، از مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس به واسطه عملکرد مثبت، خدمات شایسته و فعالیت های موثر در این حوزه تشکر و قدردانی کرد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج