سومین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی و اختراعات منطقه آزاد ارس آغاز بکار کرد

سومین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی و اختراعات منطقه آزاد ارس آغاز بکار کرد
همزمان با هفته پژوهش سومین نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی و اختراعات منطقه آزاد ارس با بازدید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس آغاز بکار کرده و از 25 الی 30 آذرماه جاری در محوطه پردیس های بین المللی دانشگاه های منطقه آزاد ارس در شهر جلفا پذیرای علاقمندان می باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس در بازدید از سومین نمایشگاه دستاوردهای علمی ،پژوهشی و اختراعات ، تحول ایجاد شده در اختراعات و پژوهش های انجام شده را تحسین برانگیز خواند.
صادق نجفی در حاشیه این بازدید در غرفه دانشگاه های آزاد اسلامی جلفا و هادیشهر که با اختراعات جدید به سومین نمایشگاه آمده بودند اختراعات جدید آنان را از نزدیک مشاهده کرده و نسبت به همکاری منطقه آزاد ارس با مخترعان جهت زمینه سازی سرمایه گذاری ها و تولید انبوه اختراعات ابراز علاقمندی نمود.
نجفی همچنین در بازدید از غرفه بنیاد مخترعین نیز همکاری در زمینه تولید انبوه اختراعات با استفاده از مزیت های قانونی منطقه آزاد ارس برای توسعه تولید و صنعت را مورد تاکید قرار داد.
وی در بازدید از غرفه شهروند الکترونیک نهادینه سازی فرهنگ بهره مندی از ابزارهای الکترونیکی برای تسریع در فعالیت های روزانه را یکی از نیازهای اساسی در راستای صرفه جویی در زمان و انرژی دانست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از غرفه پردیس های بین المللی ارس دانشگاه تبریز، علوم پزشکی تبریز و تهران نیز بازدید کرد و از فعالیت های علمی و پژوهشی این پردیس ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی تقدیر کرد.
وی در بازدید از غرفه مرکز پژوهشی ژئوپارک ارس که دومین ژئوپارک خاورمیانه می باشد ژئوپارک ارس را یکی از مزیت ها و ذخایر طبیعی و خدادادی برای توسعه فعالیت های پژوهشی و زمین شناسی و گردشگری دانست.
سومین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی و اختراعات منطقه آزاد ارس با حضور مراکز آموزش عالی مستقر در ارس از جمله پردیس های ارس دانشگاه تهران،تبریز و علوم پزشکی تبریز و دانشگاه های بین المللی آزاد اسلامی جلفا و هادیشهر، پیام نور جلفا و هادیشهر، و بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی و دو غرفه تولیدات صنایع دستی آموزشگاه های مستقر در ارس و با حضور مرکز پژوهشی ژئوپارک ارس در 10 غرفه برپا شده است.
یادآور می شود این نمایشگاه تا 30 آذرماه جاری در محل محوطه پردیس های دانشگاه های منطقه آزاد ارس در شهر جلفا پذیرای علاقمندان است.
گفتنی است در سومین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی و اختراعات منطقه آزاد ارس آخرین دستاوردهای پژوهشی و اختراعات موسسات آموزش عالی و دانشجویان مستقر در منطقه آزاد ارس به نمایش گذاشته شده و در اکثر غرفه ها اختراعات جدید در راستای خودکفایی علم و محصول و صرفه جویی ارزی به معرض دید عموم گذاشته شده است.
لازم بذکر است برگزاری پانل های تخصصی سرمایه گذاری و پیوند دانشگاه و صنعت و کارگاههای آموزشی از برنامه های جنبی این نمایشگاه می باشد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج